Lekce

BODY BALANCE je lekce spojující posilovací, protahovací a uvolňovací cviky. Dochází k rovnováze mezi svalovými skupinami tak, aby pohybový systém fungoval správně, bez obtíží a bolesti. Využití různých technik cvičení jako jsou balanční techniky, pilates, yoga, power stretch. Využíváme  overbally a fitbally. Cvičení je zaměřené protažení a posílení problematických svalů a svalových skupin a zpevnění středu těla a zeštíhlení postavy.

Cardio Dance Aerobik neboli Taneční Aerobik je druh aerobiku, při kterém dochází k sestavování tanečních prvků do různých tanečních choreografií. Jedná se oaerobní aktivitu, při které velice dobře funguje spalování přebytečného tuku. Odreagování se, vyčištění si hlavy a jasný cíl - naučit se choreografii - to je Cardio Dance Aerobik.

Lekce Jemné Yogy probíhají ve spolupráci se specializovaným jógovým studiem v ČB - ThinkYoga. Jemná Yoga je vhodná pro každého, kdo má chuť se s lehkostí protáhnout, zahřát, zpevnit tělo, poznat praxi dechových technik a meditace - zastavit se a vnímat svoje já.

Na školní rok 2017/2018 vypisujeme kurzy pro děti ve věku od 3-15 let. V případě zájmu dozvědět se více - klikni.

Pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla , zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Při lekci je důraz kladen na postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu .

Power jóga je zjednodušeně řečeno spojením klasické jógy s aerobními aktivitami, jako byl tehdy velice populární aerobic. Tím se získala pohybová aktivita, která odbourávala stres a zároveň formovala a zeštíhlovala postavu.Tento druh jógy dokáže až neskutečně zpevnit celé tělo. Výsledky se dostavují rychleji než u jógy klasické, což je dáno již zmiňovanou dynamičností a vyšší náročností. Stejně jako při ostatních typech jógy zapomenete na vnější svět a budete se moci soustředit pouze na vlastní tělo.

Total Body Workout je dynamická lekce, která obsahuje kardio část s jednoduchou choreografií složenou ze základních aerobních kroků s využítím profesionálního stepu a funkčních cviků jako je dřep, výpad, klik, plank, a posilovací část, ve které jsou kompletně zatíženy svaly celého těla, od velkých svalových skupin, přes core – jádro těla, až po malé svalové skupiny.

T.R.X.Systém je závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Cvičení na závěsném systému T.R.X nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

Nudí Vás klasický trénink a rádi byste vyzkoušeli něco nového? TABATA je velice efektivní a náročnější verze intevralového tréninku., při kterém se zvyšuje fyzička i síla zároveň.  Získáte aerobní kondici i nárůst dynamiky. TABATA je takový předchůdce dnešního HIIT Tréninku. Jeden cvik na svalovou partii se skládáz osmi sérií. Klíčové je časování. Každou sérii  cvičíme 20 vteřin a následuje pouhých 10 vteřin odpočinku.

Total Body - neboli Bodyforming.  Lekce zaměřená komplexně na celé tělo. Můžete se těšit na variabilitu tréninku za použití nejrůznějších pomůcek nebo jen s vlastní váhou těla. Přijďte si zlepši kondici, zatočit s tukovými polštářky a zpevnit své tělo na Bodyforming za měřený převážně na problémové partie. Aerobní lekce - lehká choreografie pro zahřátí a nastartování organismu na výkon v kombinaci s posílením a zavěřečným protažením.

Skupinové pulzující cvičení, při kterém se kombinují rychlé a pomalé poskoky na speciální trampolínce, která je opatřená madlem. Variace poskoků a cviků na trampolínkách je široká, intenzitu a sílu poskoků určuje instruktor. Skákání ve vás vyvolá euforii a nastartuje skvělou náladu. Lekce jsou určené pro ženy i muže, kteří mají rádi intenzivní akční cvičení. Důraz je kladen na účinné pružení, které šetří klouby. Choreografii na trampolínách zvládne opravdu každý.

HEAT Studio, Rudolfovská 85, České Budějovice

ACTIVE Studio, J. Opletala 20, České Budějovice